BİZE ULAŞIN

HAKKIMIZDA

İsmini aldığı Yaşar Demirci tarafından kurulan YAŞAR DEMİRCİ HUKUK BÜROSU tek bir alanda faaliyet göstermenin; belli bir alanda uzmanlaşmanın gereğine inanmış, sadece kamulaştırma davalarıyla ilgilenmeye başladığı 1988 tarihi itibariyle 36 yıl önce bu inançla Türk Hukuk Sistemine dahil olmuştur.

Av. Yaşar DEMİRCİ 1987 yılından itibaren "GAYRİMENKUL HUKUKUNDA" yoğunlaşma yolunu seçerek başladığı süreçte, Sabiha Gökçen Havaalanı Kamulaştırmaları ile birlikte Gayrimenkul Hukuku alanında yoğunlaşma ilkesini bir adım daha ileriye götürmüş; sadece "KAMULAŞTIRMA DAVALARINI TAKİP ETMEYİ" temel ilke edinmiştir.

Yaşar Demirci, 1987 yılını takip eden 1 yılın sonunda, Gayrimenkul Hukukuna yoğunlaşmaktan dahi vazgeçerek, gayrimenkul hukukunun daha özel bir alanına yani kamulaştırma alanına yönelerek meslek hayatına devam etmiştir. İdarelerin kamulaştırma süreçlerini tamamlamaması nedeniyle ortaya çıkan KAMULAŞTIRMASIZ EL ATMA DAVALARI İLE İMAR UYGULAMASI BEDELE DÖNÜŞTÜRME DAVALARINA DA BAKMAYA BAŞLAMIŞTIR. Bu süreç ülkenin gelişimi ve artan kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma davalarıyla paralel olarak günümüze kadar gelmiş ve halen devam etmektedir.

İlerleyen yıllarla birlikte hukuk bürosuna Av. Ercüment USLU, Av. Ersoy GÜNAY, Av. A.Furkan DEMİRCİ ve Av. Ayşin KONA dahil olmuştur.

Avukatlık mesleğine Yaşar DEMİRCİ yanında başlayan, Yaşar DEMİRCİ'nin bilgi ve tecrübelerini aktararak bizzat yetiştirdiği Av. Ercüment USLU, Av. Ersoy GÜNAY ve Av. A. Furkan DEMİRCİ kamulaştırmadan başka dava takip etmeme misyonunu Yaşar DEMİRCİ önderliğinde sürdürmektedir.